5.VII.2007

Średniowieczny ostatnim Anurinem
Anurin: Średniowiecze będzie najpewniej ostatnim Anurinem* - tak zadecydowaliśmy dzisiaj na spotkaniu orgów. Od razu chciałbym jednak zaznaczyć, że nie jest to koniec naszej larpowej działalności. Przeciwnie, zabieraliśmy się za reanimację Anurina od czerwca i prace już ruszyły, kiedy wraz z Luqashem doszliśmy do wniosku, że w podobnym składzie możemy zacząć pracować nad nowym projektem. Po prostu - zebraliśmy naprawdę sporo ciekawych pomysłów i mamy wizję nowego, solidnego larpa (pomysły dotyczą zarówno fabuły jak i mechaniki).

Doskonale zdajemy sobie sprawę z wad Anurina i chcieliśmy zabrać się za niwelowanie ich, ale ostatecznie stwierdziliśmy, że za dużo trzeba by zmienić i nie do końca zgadzałoby się to z przeszłością naszego larpa (chodzi tu głównie o wydarzenia, jakie fabularnie miały miejsce).

Na razie nie chcemy przedstawiać tu naszych pomysłów dotyczących nowego projektu. Zasady cały czas powstają, mamy zaplanowaną też pewną "kampanię reklamową" (jakkolwiek dziwnie to może brzmieć). Rzec możemy na pewno, że będzie to larp nastawiony na odgrywanie postaci i grę aktorską, a do końca lipca z pewnością podamy więcej szczegółów.

Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji Anurina oraz tym, dla których tego larpa tworzyliśmy: graczy. Nie chcemy, żeby oświadczenie to miało smutny charakter - ekipa orgów nie zmieni się znacznie, a wszystko to ma na celu stworzenie larpa lepszego niż Anurin, dlatego w praktyce zmianom ulegnie przede wszystkim jakość rozgrywki oraz oczywiście świat, mechanika i nazwa.

Natomiast Anurin: Średniowiecze odbędzie się zgodnie z planem - 8-ego września 2007. Głównym MG tego larpa nadal jest Volar i on będzie udzielał dalszych informacji ma ten temat.

Organizatorzy nowego, nienazwanego jeszcze larpa,
Aramil, Volar, Luqash, Bezjimienny, Benek, Xeos

*Nie przekreślamy Anurina zupełnie - raczej hibernujemy. Kto wie, może jeszcze powstanie jakaś pełna odsłona naszego starego larpa...


30.VI.2007

Aktualizacja zasad do Anurina średniowiecznego
Volar po raz kolejny zaktualizował i rozszerzył Opis Świata oraz Zasady do Anurina średniowiecznego, który odbędzie się 8-ego września 2007.
Aramil


16.V.2007

Termin Anurina średniowiecznego ustalony
Zgłoszenia, przynajmniej wstępne, przysyłajcie do końca maja. LARP będzie się opierał na drużynach, więc późniejsze zgłoszenia mogą zostać po prostu odrzucone.
Volar


3.III.2007

Aktualizacja
Zasady do Anurina średniowiecznego są już od pewnego czasu na forum, teraz możecie je znaleźć również na naszej stronie. Z racji, iż w dużej mierze opisują one historię, myślę, że jest to smakowity kąsek.
Co do owego średniowiecznego Anurina - formuła LARPa jest następująca: przewidujemy trzy drużyny, każdej zostanie przydzielony podręczny MG (tak jak to miało miejsce na Anurinie Prologu).
Drużyny mogą zgłaszać się już teraz, a zgłoszenie zawierać powinno historię i opis każdej postaci oraz opis drużyny. Ma to być napisane porządnie, w innym przypadku zgłoszenia nie przyjmiemy. Trzy pierwsze drużyny, które się zgłoszą i wyślą nam dobre historie będą brały udział w LARPie. Kto pierwszy, ten lepszy...

No i Pyrkonurin - znamy wreszcie dokładną datę: sobota 24 marca, 19.00 - 22.00 (Pyrkon).
Termin Anurina średniowiecznego nie jest jeszcze ustalony, Anurina IV również.
Aramil


25.II.2007

Aktualizacja
Ożywiam trochę naszą stronkę. Volar napisał ładny opis Anurina III (trochę późno, ale jednak), no i dodatkowo zamieszczam informację dotyczące Anurina III 1/2. Wszystko znajdziecie w odpowiednich zakładkach.
A teraz z innej beczki. Fakt, że rzadko aktualizujemy stronę nie świadczy wcale o tym, że Anurin kiepsko się trzyma - skądże, orgowie cały czas nad czymś pracują. Ja od pewnego czasu piszę nowy, porządny opis świata (obecny jest trochę śmieszny - wszakże są to nasze wypociny nawet sprzed dwóch lat), a Volar skończył pisać zasady do naszego pobocznego projektu - LARPa historycznego, osadzonego w XIII wiecznej Francji. Niedługo napiszemy coś więcej na ten temat oraz opublikujemy zasady. (Pozostała tylko korekta. A będzie co czytać...)
Kiedy Anurin IV? Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, to zaraz po LARPie średniowiecznym, czyli najpóźniej we wrześniu (średniowieczny planujemy na czerwiec).
Czekajcie zatem cierpliwie, już niedługo pojawi się tutaj porcja smacznego mięska.
Aramil


"Cóż to za dziwna strona?", zapytasz wchodząc tutaj. Zdjęcia poprzebieranych w średniowieczne stroje ludzi i opisy wydarzeń, które nigdy się nie zdarzyły - a raczej miały miejsce w naszej wyobraźni. Anurin jest światem całkowicie wymyślonym, stworzonym przez kilku miłośników fantastyki po to, aby pokazać jak dobrze można się bawić dzięki potędze wyobraźni. W Anurinie możesz zostać kim tylko zechcesz: dzielnym wojownikiem, potężnym magiem czy też mrocznym nekromantą. Możesz zwiedzać pełen magii świat, w którym wszystko jest możliwe...

Czym jest LARP?
LARP jest grą terenową (ang. "Live Action Role Playing"), w której gracze wcielają się w stworzone przez siebie postacie. Wykonują zadania, aby zdobywając doświadczenie, bogacić się, "ulepszać" swoich bohaterów i przede wszystkim dobrze się bawić. LARP trwa zazwyczaj kilka godzin, a gra działa według określonych zasad (które znajdziesz na tej stronie). Zabawa ta jest naszą pasją, a inspiracje czerpiemy z wielu źródeł: przede wszystkim z szeroko pojętej sztuki - na przykład książek czy filmu. Staramy się wnieść do stworzonego przez nas świata jak najwięcej.
Mam nadzieję, że zrozumiałeś czym jest LARP. Pamiętaj jednak, że ludzie, którzy się w LARPy bawią doskonale wiedzą gdzie kończy się zmyślona rzeczywistość. Larpowicze traktuje tę zabawę jako swego rodzaju improwizowane przedstawienie teatralne, cały czas wiedząc, że jest się aktorem. A jako, że Anurin wymaga umiejętnego wcielenia się zarówno w aktora jak i widza - chcemy się przede wszystkim dobrze bawić, na chwilę chociaż zapominając o codzienności.